Her büyüklükteki şirketler sürekli olarak çeşitli hassas verileri çalmak ve karanlık ağdaki en yüksek teklifi verene satmak isteyen bilgisayar korsanlarının tehdidiyle karşı karşıya. Bu nedenle, kişisel verilerin keşfi ve güvenliği hiç bu kadar önemli olmamıştı. Raporlara göre, kuruluşlar kontrolsüz veri büyümesiyle mücadele ediyor. Risk ve maliyet bilincinde olan organizasyonlar, aşağıdakileri sağlamak için verilerini daha iyi anlamaları gerektiğini biliyorlar;

• Yapılandırılmamış verilerde gömülü olan risk ve verimsizliği etkili bir şekilde azaltmak
• Yönetişim ve politikalar doğrultusunda verileri daha iyi yönetin
• Yapılandırılmamış verilere daha iyi erişim sağlama

Tüm hassas verilerinizi doğru bir şekilde bulmak, etkili veri güvenliği için bir temel oluşturur. Tüm hassas verilerinizi bulut sunucularda, dosya paylaşımlarında, veritabanlarında ve epostalarda sıfır hatalı pozitif ile tanımlayın-yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veriler dahil. Hassas veri ayakizinizi azaltın ve verileri kaynağında koruyarak veri sızıntısını önleyin. Kişisel verilerin, PII, PCI, ePHI, fikri mülkiyet veya kuruluşunuza özel herhangi bir verinin gerçek zamanlı görünmesi ve kontrolü için koruma politikalarını otomatikleştirin.
Var olan herhangi bir DLP teknolojisiyle tümleştirin ve veri güvenliği tehditlerine, çevreye ulaşmadan gerçek zamanlı olarak yanıt verin. HIPAA, PCI-DSS, FISMA, FERPA, GLBA, ITAR, HITECH, SOX, AB GDPR ve diğer düzenlemelere uyumu gösterin.
Sentra, güvenlik amacıyla duyusal verileri keşfetme konusunda dünyada çok önemli referansları olan Spirion ve MicroFocuile ortaktır. Web sitemizin Spirion ve MicroFocus çözümleri için kaynaklarsekmesini kullanabilir veya doğrudan Sentra satış kanalını arayabilirsiniz.

Temel Faydaları
Hassas verilerinizin% 100'ünü bulun, sınıflandırın ve koruyun.
• Kaynaktaki hassas verileri doğru şekilde keşfederek, sınıflandırarak ve koruyarak mevcut veri kaybı önleme (DLP) çözümlerini güçlendirir. PII, PCI, ePHI verilerinden şirket gizli bilgilerine, her yerde, herhangi bir formatta ve herhangi bir zamanda veri depolanır.
• Hassas veri dağılımınızı%99,5 veya daha fazla azaltın. Verilerin ihlali veya yanlış kullanılması riskini azaltın. Uyumluluk gerekliliklerini karşılamak için veri sınıflandırma politikalarını ve kontrollerini operasyonelleştirin. Gereksiz iş kesintileri olmadan mevcut ve gelecekteki veri koruma yatırımlarının etkinliğinin kilidini açın.
• Tüm hassas verilerinizi ve fikri mülkiyetlerinizi (IP) doğru bir şekilde bulun Hassas verilerinizin%100'ünü dokümanlarda, görüntülerde ve dosyalarda doğru bir şekilde keşfedin ve sınıflandırın; masaüstünde, dizüstü bilgisayarlarda, sunucularda veya bulutta depolanmış olsun. Hassas ve gizli verilerinizin%100'üne ihtiyacınız olan gerçek zamanlı görünürlük elde edin.
• Düzenlemelere uyma Hassas verilerin işlenmesi için işletmenize koyduğunuz özel gereklilikleri yerine getirin; HIPAA, PCI-DSS, FISMA, FERPA, GLBA, ITAR, HITECH, SOX, AB GDPR veya diğer düzenlemeler. Düzenlenmiş verileri doğru ve etkili bir şekilde bulun ve bu verilerin depolanması ve kullanılmasıyla ilgili olarak uygunluk kontrollerinin uygulanmasını otomatikleştirin.
• Hassas veri yayılmasına saldırın ve kaynaktaki veri sızıntılarını durdurun Veri yayılımını% 99,5 veya daha fazla azaltın. Tüm hassas verilerinizin gerçek zamanlı görünürlüğü ve kontrolü, tüm hassas veri kopyalarınızı belirleyerek, bunları düzeltip kontrol ederek ve gereksiz yaratma ve yenilerini paylaşmayı önleyerek asıl sebep olan riski ortadan kaldırır.
• Şirket genelinde etkinlik için açık API'ler. Tüm kuruluş genelinde maliyet etkin ve kolay bir şekilde kullanın. Olması halinde ve veri yayılmasından dolayı riski düzeltin; Son derece hassas veri keşfi, kalıcı sınıflandırma ve gerçek zamanlı izlemeden yararlanarak yüksek hassasiyete sahip veri keşfi, kalıcı sınıflandırma ve gerçek zamanlı izlemeyi etkin hale getirin ve yanlış pozitifler veya ticari aksaklıklar olmadan ROI'yi diğer güvenlik yatırımları için gerçekleştirin.
• Veri sınıflandırma politikalarını ve kontrollerini operasyonel hale getirme İstirahat ve kullanımdaki verilerin keşfedilmesini, sınıflandırılmasını ve korunmasını otomatikleştirin. Veri koruma politikalarınızı ve kontrollerinizi, kullanıcılara aşırı bağımlılık duymadan ve gereksiz bir iş kesintisi olmadan işletmek.

Sentra veri keşfi çözümleri hakkında daha fazla bilgi almak için Sentra satış kanalı ile temasa geçin ya da info@sentra.com.tr adresine eposta gönderin.