Çevre sınırları kayboldu. Çalışanlar dünyanın her yerinden çalışıyor ve cihazları geleneksel güvenlik korumaları dışındaki bulut hizmetlerinden kurumsal verilere erişiyor. Sınırları olmayan çevre sonrası dünyada verilerin güvenliğini sağlamak, kuruluşların kritik güvenlik özelliklerini uç noktalara taşımasını ve risk tabanlı verilere sürekli koşullu erişim sağlamasını gerektirir.

"Gartner, çalışanların işlerinin% 80'inin 2020 yılına kadar bir mobil cihazda gerçekleşeceğini öngörüyor."

“Sınırı olmayan çevre” sonrası güvenlik yeni mimaridir.
Sınırı olmayan çevre sonrası güvenliğin her unsuru, işletmelerin verileri uç noktalarda bulunan tehdit ve risklerden korumasını sağlamak için birlikte çalışır. Sürekli koşullu erişim sayesinde işletmelerin cihaz sağlığını sürekli olarak değerlendirmelerini ve çalışanların herhangi bir ağdaki kurumsal kaynaklarda kimlik doğrulaması yapmalarını sağlar. Bu, çalışan gizliliğini korurken tüm kuruluşlarınızın uç noktalarında çalışır.

Birçok kuruluş şu anda işyerinde verimliliği artırmak için akıllı telefonların ve tabletlerin kullanımını benimsiyor ve daha hassas veriler mobil hale geldikçe, kuruluşunuzun güvenlik politikalarının mobil uç nokta cihazlarınızı da kapsaması gerekiyor. Dolayısı ile Lookout Mobile Endpoint Security, tüm mobil risk yelpazesinde görünürlük kazanmayı, bu riski önemli ölçüde azaltmak için politikalar uygulamayı ve mevcut güvenlik ve mobil yönetim çözümlerinize entegre etmeyi kolaylaştırır.

Lookout'un kişisel ve kurumsal mobil uç nokta ürünlerinin başarısı, bize dünya çapında 170 milyondan fazla mobil cihaza görünürlük kazandırdı. Cihazlara, uygulamalara, ağlara ve işletim sistemi ürün yazılımına bu benzersiz görünürlük, makine öğrenme teknolojilerimizi ortaya çıkan tehditleri yüksek doğrulukla tespit etmek için sürekli olarak uyarlamamıza olanak tanır.

Uygulama tabanlı risklerden koruma

Uygulamalar, hassas verilere mobil cihazlarda erişilmesinin baskın yoludur ve riskler hem iOS hem de Android'de uzanır. Lookout'un uygulama analizi teknolojisi, 70 milyondan fazla iOS ve Android uygulamasından gelen istihbaratla güçlendirilmiştir ve aşağıdaki gibi uygulama tabanlı risklere görünürlük sağlar:

• Cihazdan veri sızdırabilen truva atları ve casus yazılımlar
• Uygulama veri aktarımı ve depolamasındaki güvenlik açıkları
• Uyum riski oluşturan riskli uygulama davranışları
• Resmi uygulama mağazalarını atlayarak yandan yüklenen uygulamalarCihaz tabanlı risklere karşı koruma.
Aygıtın yazılım güvenlik açıklarından ödün vermesi durumunda, işletim sisteminin yerleşik güvenliği atlanabilir. Lookout, her mobil cihazın parmak izini oluşturur ve anormallikleri ve riskleri tanımlamak için güvenlik platformumuzdaki 170 milyon cihazla karşılaştırır:

• Davranışsal anomaliler
• Gelişmiş kök (Root) veya jailbreak
• Eski işletim sistemleri
• Cihaz yapılandırma riskleri
Ağ tabanlı risklere karşı koruma.

“Aradaki adam” saldırısı biçiminde olan bu ağ tehditleri, genellikle ağ trafiğini durdurmak ve hassas verilerin şifresini çözmek için bir etkin Wi-Fi noktasını sahtekarlık için kullanırlar. Küresel sensör ağımızdan ağ bağlantılarını analiz ederek, aşağıdakiler de dahil olmak üzere yüksek etkili tehditleri tespit ederken yanlış pozitifleri etkili bir şekilde azaltıyoruz:

• Aradaki Adam saldırıları
• Ana bilgisayar sertifikası ele geçirme
• SSLStrip saldırıları
• TLS protokolü sürüm düşürmeleri

Kurumsal veriler için koruma.
Kurumsal verilere erişim, sıfır güven varsayımı ve bir sonlanım noktasının sağlığının sürekli olarak değerlendirilmesi temel alınarak verilmelidir. Lookout “Sürekli Koşullu Erişim”, kullanıcı kuruluşa bağlıyken uç noktanın sağlığını dinamik olarak izleyerek perde arkasında çalışır. Lookout, yalnızca güvenilir cihazların hem yönetilen hem de yönetilmeyen dağıtımlar için kurumsal altyapıya ve verilere bağlanmasına izin verir.
Aşağıdakiler nedeniyle cihazlar uyumsuz olduğunda kuruluşunuza erişimi koruyun:

• MES yöneticisi tarafından belirlenen özelleştirilebilir politikalara uyum eksikliği
• Lookout Security Cloud tarafından riskli olarak tanımlanan cihaz, uygulamalar, ağ veya ürün yazılımı
• Düzenlenen içeriğe erişen ve bunları düzenleyen uygulamalardan kaynaklanan dikey spesifik riskler


Web ve içerik tehditlerine karşı koruma.
Mobil cihazlara yönelik tehditlerin çoğunluğu kimlik avı saldırısından kaynaklanmaktadır. Lookout kimlik avı ve içerik koruma çözümü kolayca eklenebilir ve “Mobile Endpoint Security” ile sorunsuz çalışır.
Sentra, Mobil Uç Nokta Güvenlik çözümleri için Lookout ile çalışmaktadır. Alanının lider firması olan Lookout Mobil Uç Nokta Güvenlik çözümleri hakkında bilgi almak için web sitemizde ilgili sekmeyi kullanabilir ya da Sentra satış ekibi ile temasa geçebilirsiniz.